Η εξίσωση plomari21

11 δημοσιεύσεις / 0 νέα
Τελευταία δημοσίευση
Η εξίσωση plomari21

Φίλοι και φίλες
Επείδη σας έχω ζαλίσει από πέρσι με τα μαθηματικά και τις εξισώσεις νομίζω ήρθε η ώρα να δούμε αν υπάρχει εφαρμογή στην πραγματικότητα αυτών που λέω.
Σε αυτή την ενότητα κάποιος θα μπόρει να βρεί κάποιες προτάσεις οι οποιές βασίζονται σε ένα αλγόριθμο που έχω δημιουργήσει.
Για κάθε προτεινόμενο στοίχημα θα βλέπετε 2 αριθμούς ο πρώτος θα είναι η πιθανότητα επιβεβαίωσης του σημείου και ο δεύτερος ο λόγος πιθανοτήτων του αλγόριθμου μου και της πιθανότητας του μπουκ που χρησιμοποιώ εγώ.
Περιττό να σας πώ οτι κανένας σας δεν πρόκειται να δεί ποτέ την εξίσωση μου, αλλά ειναι πιθανό κάποιος γνώστης μαθηματικών να λύσει το γρίφο διαβάζοντας κάποια από τα σχόλια μου, αν και μου φαίνεται λίγο δύσκολο...

Φιλικά
plomari21

Αλυσιδες Μαρκοφ και στοιχημα

Καποιοι ζητησαν να υπαρχει αυτη η αναρτηση και στο φορουμ για ευνοητους λογους.

Θα μιλησουμε για αλυσιδες Μαρκοφ και πως ισως μπορουν να χρησιμοποιηθουν στο ποδοσφαιρο..Αλυσιδες Μαρκοφ εχουν απειρες εφαρμογες σε πολλες επιστημες, το πιο απλο μοντελο που μπορει να φτιαξει καποιος ειναι μεσω του πινακα μεταβασης και του διανυσματος κατανομης. στην περιπτωση μας εχουμε ενα πινακα 9 στοιχειων [P11, P1X, P12 / PX1, PXX, PX2 / P21, P2X, P22] και ενα διανυσμα 3 στοιχειων [Π1,ΠΧ,Π2]. Το 1 σημαινει νικη το Χ ισοπαλια και το 2 ηττα. Κοιτωντας τα αποτελεσματα μιας ομαδας μετα απο 10-15 αγωνες ας πουμε θα βρουμε το ποσοστο επι της εκατο που μετα απο νικη ξανανικησε, νικη εχασε κτλ. Οποτε θα γεμισουμε τον πινακα με διαφορα ποσοστα και πιθανως καποια στοιχεια να ειναι 0.
Το επομενο βημα ειναι να βρουμε τα Π1, Π2, Π3.. εκει θα ελεγα οτι εχουμε 3 βασικες επιλογες ως το τι τιμες θα παρουν
1 το Π1 αντιστοιχει στο ποσοστο νικων μιας ομαδας ΠΧ ισοπαλιες και Π2 ηττες
2 παμε με τους φιλους μας τους μπουκ..αν ο μπουκ βλεπει 30% πιθανοτητα νικης ε τοσο και εμεις κτλ
3 παμε με τη μαζα..δεν θα το προτεινα αλλα..60% το ανταλλακτηριο στο ασσο 60% και εμεις στο Π1 κτλ

Για να βρουμε την πιθανοτητα επιβεβαιωσης του σημειου που μας ενδιαφερει πολλαπλασιαζουμε το Π που θελουμε με το στοιχειο του πινακα το οποιο αντιστοιχει στην κατασταση που βρισκοταν η ομαδα που θελουμε και την κατασταση που σκεφτομαστε οτι θα βρεθει.
Για παραδειγμα αν ψαχνουμε νικη και στο προηγουμενο ματς η ομαδα ειχε φερει Χ πολλαπλασιαζουμε το Π1 με το ΡΧ1.

Ασφαλως ολα αυτα προυποθετουν ενα σωστο στατιστικο δειγμα και δεν σημαινει οτι ειναι παντα σωστα στην προβλεψη. Το μονο που κανουν ειναι οτι ενισχυουν την πιθανοτητα να κερδισουμε και μπορουν να συνεισφερουν αρκετα στο μαθηματικο κομματι του στοιχηματος που αναφερθηκε σημερα.
Ολα αυτα τα γραφω γιατι οι Αλυσιδες Μαρκοφ δεν ειναι δικια μου ανακαλυψη..ειναι κοινη γνωση και πιστευω οτι δουλευουν με αυτες και οι εταιριες.

09/11/2013

Επιστρεφω στην προσπαθεια για το ταμειο με ενα συστημα 3-4-5..
Αρχιζουμε με το Χ της Λιντς..12ο ματς χωρις Χ θα ειναι το σημερινο για τη λιντς αν δεν βγει..σαν πολλα να μαζευτηκαν και ο αντιπαλος ειναι κουτι για Χ.
Επομενο σημειο το διπλο της Μπλακμπερν, ξερω ψιλοανωμαλη ομαδα αλλα αυτο βλεπω..ετρεξα τους αριθμους δεν μου βγαζει μεγαλη πιθανοτητα, αλλα κατι οι απουσιες στους αντιπαλους κατι το ροστερ τους κατι αυτος ο Ροουντς με κανουν να παω στο διπλο..
Κλεινω τα σημεια με το 2πλο της Μιλγουολ..5 ματς χωρις νικη για τη Μιλγουολ που ομως μεσα σε αυτα ειχαμε 3 Χ με ρεντινγκ-κπρ-μπερνλι δηλαδη πολυ δυνατες ομαδες. απο την αλλη η μπολτον ειναι 6 ματς αηττητη φαινεται ''καλα'' αλλα σε αυτη την αποδοση παιζω διπλο.
Σε αυτα τα 3 θα κολλησω τα οβερ 3.5 στο Μιντελσμπρο-Γουοτφορντ και Μπριστολ Σιτυ-Νταγκεναμ. Για το πρωτο δεν χρειαζεται να πω πολλα, πιστευω το βλεπουν οβερ αρκετοι, γιατι οχι 3.5.. Στο Μπριστολ, δεν νομιζω οτι η Νταγκεναμ ειναι ομαδα που θα φοβηθει αντιθετως θα ελεγα..βοηθαει και η παρατηρηση οτι ματς κυπελλου με ομαδες απο διαφορετικες κατηγοριες συχνα πυκνα ανοιγουν..Για αυτα δεν εχω αριθμους ειναι προσωπικες επιλογες για να κανω ενα συστημα που πιστευω.

Τσαρλτον-Λιντς Χ 51% και 1.76 @3.4
Μπραιτον- Μπλακμπερν 2 43.5% και 1.52 @3.4
Μπολτον-Μιλγουολ 2 53% και 2.15 @4
Μιντελσμπρο-Γουοτφορντ >3.5 goal @2.75
Μπριστολ Σιτυ-Νταγκεναμ >3.5 goal @2.62
3-4-5 0.7 στις τριαδες, 0.5 στις τετραδες και 0.5 στην 5αδα, συνολο 10.

Αρχικη καβα 200
καβα 9/11/2013 173.45 με ανοιχτο στοιχημα το συστημα απο πανω

03/11/2013

Γα τη χθεσινη μερα...0/8 κανω και χωρις αλγοριθμο, δυσκολα βεβαια..
Δεν μπαινω στη διαδικασια να αμφισβητησω το εργαλειο, υπηρχαν ματς που θα ειχε βοηθησει πολυ. Για το συστημα με τα Χ, το θεωρησα σωστο μιας και 2 σημεια Χ που εχω παιξει προσωπικα απο τεταρτη βγηκαν, χτες δεν ηταν η μερα τους. Αυτο που χρειαζομαι ειναι χρονος, σε μια μερα με δεκαδες παιχνιδια ειναι δυσκολο να τα αναλυσω ολα, οταν κατα μεσο ορο χρειαζομαι 2 λεπτα για καθε σημειο.
Για σημερα δεν εχω τιποτα, η μαλλον δεν θελω να παιξω ουτε να αναλυσω...

Αρχικη καβα 200 ευρω
Καβα 3/11/2013 183.45

02-11-2013

Λιγο καθυστερημενα σημερα...
Καποια σημεια που προτεινω δινονται και απο αλλου..οι λογοι ομως τελειως διαφορετικοι. Για σημερα εχουμε 2 συστηματα 2-3-4.

Παντα στις αποδοσεις που επαιξα εγω.
Εξετερ 2 52% και 1.99 στο 3.8
Κολτσεστερ 2 45% και 2.15 στο 4.75
Νορθαμπτον 2 53% και 1.87 στο 3.5
Ντερμπι 2 47% και 1.88 στο 4

0.6 ευρω στις δυαδες, 0.5 στις τριαδες, 0.4 στην τετραδα συνολο 6 ευρω.

Συστημα με Χ
Λιντς 46% και 1.85 στο 4
Φουλαμ 42% και 1.77 στο 4.2
Σουιντον 53% και 1.93 στο 3.6
Χαλ 49.5% και 1.68 στο 3.3
ιδιο πονταρισμα και σε αυτο.

Αρχικη καβα 200 ευρω
Καβα μετα απο τα σημερινα στοιχηματα 183.45

1/11/2013

Σημερινες προτασεις..
Στουτγκαρδη 2 ημιχρονο 33% και 3.05
κρετειγ 2 ημιχρονο 42% και 1.85
Ος 2 ημιχρονο 48% και 3.13

Αποδοσεις
9
4.33
6.5

Ενα συστημα 2-3 απο 1,25 ευρω σε καθε στηλη
αρχικη καβα 200 ευρω
καβα μετα απο αυτο το στοιχημα 195.45

good work..

αλλα οχι αρκετη ,μεχρι στιγμης)))
Φαινεται κατι καλο σε αυτη την εξισωση!
Και οι τρεις προηγηθηκαν..!!!
Εχω την εντυπωση πως συντομα θα υπαρξει αποτελεσμα..
κιπ γουοκινγκ.....φρεντ φρομ πλομαρι))))

not enough...

Φιλε Τασο ευχαριστω και εγω πιστευω οτι θα εχει καλυτερο αποτελεσμα πρεπει να περιμενουμε για να δουμε αν εχω δικιο.
Αυτο που εγω κραταω σημερα ειναι οτι επιβεβαιωθηκε το σημειο που ειχε μεγαλυτερη πιθανοτητα, δηλαδη η Ος με 48%, η Κρετειγ με 42% το φαγε στο 43..3 λεπτακια απο τη δυαδα ημουνα. το 33% της στουτγκαρδης αποδειχτηκε σχετικα λιγο αφου κρατησαν το προβαδισμα μονο για 7 λεπτα..ε 9 αποδοση ειναι.
με το σκορ 3-1 για τη Λαβαλ στο 70 που γραφω καποιος μπορει να καταλαβει γιατι δεν παιζω διπλο τελικο...βασικα δεν ειχε ουτε 10% στον αλγοριθμο μου, μικροτερο και απο την πιθανοτητα του μπουκ.
Θα δουμε τι θα γινει αυριο που εχω παραπανω επιλογες.

Απολογισμος 30/8/2013

η πρωτη μερα που ετρεξε ο αλγοριθμος με βρισκει θα ελεγα απογοητευμενο, οχι για την εκβαση των ματς που διαλεξα αλλα για την εκβαση αυτων που δεν διαλεξα...να γραψω οτι η ηττα της βαλενθια, μονακο, το Χ στο Νιουκαστλ ηταν πιο πιθανα σχεδον απο ολα τα σημεια που εδωσα ποιος θα με πιστεψει..απορω ποιος θα με διαβαζει.. οπως βλεπετε το ματς που επιβεβαιωθηκε ηταν αυτο με το μεγαλυτερο λογο. εγω προσωπικα εχασα, στην καβα που εχω βαλει εδω εχουμε πλεον

Αρχικη καβα 200 ευρω
Καβα μετα τη μερα 1 200.45 ευρω

Μπορω να παρω τσιχλες αυριο...

αυτο που θελω να πω ειναι οτι κακως προσαρμοσα το παιχνιδι μου στο παιχνιδι αλλων π.χ παιζοντας dnb..δεν προκειται να ξαναγινει.

παίξε μπάλα....

...η απογοήτευση είναι για τους αδύναμους.Τέτοιους δεν έχει το betsellers:)

30/8/2013

Αρχίζουμε λοιπόν..
Προτείνω να είστε πολυ σκεπτικοί με αυτά που θα διαβάζετε μιας και τα λεφτά ειναι δικά σας. Ας δούμε κάποια σημεία που πέρασαν πριν κάποιες μέρες και τους αριθμούς τους.
Γεοβιλ-Νοτιγχαμ στον άσσο είχαμε 46% και ο λόγος ήταν 2.26
Κολτσεστερ-Πιτερμπορο ασσος 52% και λογος 3
Γουικομ-Μπερι διπλο 53% και λογος 1.78
Ναι πέρασαν...(κλαίω)
Δυστυχώς τον αλγόριθμο τον τέλειωσα χτές οπότε ναι χάσαμε κάποιες ευκαιρίες...
Θα μπορούσα να βρώ και αλλα παραδείγματα αλλά πέρνει χρόνο η συλλόγη πληροφοριών.

Για σήμερα έχουμε 4 ματς
Ζουλτε-Γανδη διπλο 57% και 2
Καλιαρι-Μπολονια 2ημιχρονο 47% και 2.58
Γκενκ-Κορτραικ διπλο 38% και 2.28 το Χ 53% και 2.12 εγω πηγα στο DNB
Κοπεγχαγη-Οντενσε διπλο 45% και 2.17
Το οτι κοιτάω μεγάλες αποδόσεις είναι σχετικό άλλες μέρες θα είναι μικρότερες. Λογικά βλέπετε οτι επιλέγω στοιχήματα στα οποία ο λόγος είναι >2. Άλλες φορές θα είναι ίσως κοντά στο 2. Σίγουρα ποτέ κάτω από 1...

Αρχικη Καβα 200 ευρω
απο 2.5 ευρω σε καθε μονο
στο 5.5, 4.33, 3.5, 4.75
2-3-4 απο 0.3 ευρω σε καθε στηλη( για αρχη ισοποσα) 3.3 ευρω συνολο.
συνολικο πονταρισμα 13.3 ευρω