287

Thassios

Δυνατά παιχνίδια με κάρτες, γκολ και θέαμα!

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο παικταράδες μου! Δεν έχω να προσθέσω κάτι για τα μεσοβδόμαδα ενώ το χθεσινό update και ειδικό που παίξαμε στο Γουλβς – Λιντς θα το παίξουμε σύντομα πάλι. Προχωράμε στο γεμάτο Σαββατοκύριακο όπου αν θέλω να αρχίσει να γυρίσει σιγά σιγά το πράμα να γυρνάει θα πρέπει να κάνουμε μια καλή νίκη. Σήμερα θα είναι από τις λίγες μέρες που δεν θα απλώσω το παιχνίδι μου πολύ αλλά θα ανεβάζω ποντάρισμα σε μονά που θεωρώ ότι έχουμε αξία.

Ξεκινάμε από τον μεσημεριανό αγώνα της Έλτσε με την Ειμπάρ. Αν και έχουμε ακόμη πολλές αγωνιστικές πριν το τέλος θεωρώ ότι σε καμία ομάδα δε βολεύει η ισοπαλία και είναι από τους αγώνες που θέλουν να κερδίσουν. Βέβαια το έχουμε δει πολλές φορές φέτος τέτοιου είδους ματς να κάθονται στο Χ γι αυτό και δεν είναι να μπλέκεις με κάποιο σημείο.

Περιμένω κλειστό παιχνίδι με δυνατές μονομαχίες καθώς και οι δύο ομάδες θα κοιτάξουν πρώτα να διαφυλάξουν το μηδέν πίσω. Με καινούργιο προπονητή η Έλτσε θα θελήσει να βάλει τέλος στο αρνητικό σερί των 16 ματς χωρίς νίκη κι περιμένω πάθος από τους παίκτες και των δύο ομάδων ώστε να φύγουν με τους 3 βαθμούς. Πάνω σε αυτό λοιπόν θα πατήσω για να ποντάρω την κόκκινη και όχι μόνο αφού σε αυτό το σημαντικό ματς θα έχουμε στη σφυρίχτρα τον Adrian Cordero Vegas.

Ο ρέφερι με τις περισσότερες κόκκινες στην La Liga και όλοι θα το θυμόμαστε από εκείνο το ματς που είχε σφυρίσει ανάμεσα στην Γρανάδα και την Βαλένθια που μοίραζε κόκκινες σαν καραμέλες. Πάμε λοιπόν με την κόκκινη κάρτα στο ματς που βρίσκω σε απόδοση 4 και θα παίξουμε και λίγο το κόμπο μήπως και τον πιάσει καμία τρέλα πάλι τον ρεφ.

Προχωράμε και κάνουμε στάση μια ώρα πιο μετά στην Ιταλία.

Η Λάτσιο υποδέχεται την Σαμπντόρια και θέλει μετά την γκέλα με την Ίντερ να επανέλθει στις νίκες ώστε να ανεβεί στον βαθμολογικό πίνακα όπου βρίσκεται στην 7η θέση ενώ θα έχει και το μυαλό της στον αγώνα με την Μπάγερν . Από την άλλη η Σαμπντόρια είναι καλά αφού έχει 3 νίκες στα τελευταία 5 παιχνίδια και αναμένεται να βάλει δύσκολα στην Λάτσιο.

H Σαμπντόρια είναι ομάδα που πάντα παίζει δυνατά στα παιχνίδια της και άμα η Λάτσιο δεν προηγηθεί νωρίς (θεωρώ ότι θα μπει δυνατά από το 1ο ημίχρονο για να καθαρίσει το ματς) βλέπω να παρασύρεται όταν μάλιστα η ίδια είναι από τις ομάδες που παίρνουν κάρτες. Να μην τα πολυλογώ , θα πάμε με τις κίτρινες κάρτες και θα ποντάρουμε το ειδικό να πάρει η κάθε ομάδα κάρτα σε κάθε ημίχρονο.

Και οι δύο ομάδες που έχουν μέσο όρο πάνω από 1 κάρτα στο 1ο ημίχρονο ενώ αυτός ο μέσο όρος πάει στις 2 κάρτες στο 2ο ημίχρονο. Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Davide Massa που φέτος έχει 39 κίτρινες και 2 κόκκινες σε 8 αγώνες ενώ ο μέσος όρος τους στο 1ο ημίχρονο αγγίζει τις 2 κάρτες ανά ματς. Στα τελευταία 5 παιχνίδια σε κύπελλο και Serie A το έχει επιβεβαιώσει στα 4 από αυτά το ειδικό  ο αγαπημένος μας ρέφερι αν εξαιρέσουμε εκείνο το Ιντερ – Νάπολι που πήρε φωτιά στο 2ο μέρος και έβγαλε 8 κίτρινες και 1 κόκκινη.

Η παράδοση των ομάδων έχει πολλές κάρτες μέσα ενώ την τελευταία 4ετία έχουμε και 4 κόκκινες στα παιχνίδια τους. Με όλα αυτά τα δεδομένα θεωρώ ότι υπάρχει αξία στο 4αρι που βρίσκω στο ειδικό γι αυτό και θα το ποντάρω δυνατά ενώ μπορεί κάποιος να πάρει και την κόκκινη. Τέλος σε ότι αφορά το σκορ μου αρέσει το anytime score 2-1 καθώς κάπου εκεί μου βγάζει η στατιστική των ομάδων ότι θα κυλήσει το ματς.

Αυτά σε ότι αφορά τις κάρτες. Δεν θα ανοιχτώ άλλο ενώ υπάρχουν ένα σωρό ματς που είναι πιθανή η κόκκινη κάρτα. Μερικά από αυτά είναι το Ατρόμητος  – Λάρισα , Φούλαμ – Σέφιλντ , Έουπεν – Οστάνδη , Ντενιζλίσπορ – Γκεντσλερμπιρλιγκί και άλλα ενώ άμα θέλετε κι άλλες κόκκινες κάρτες για ποντάρισμα  ο καλός φίλος του site (μην ξεχνάμε ότι στο Betsellers είμαστε μια ομάδα) που ασχολείται αποκλειστικά με κόκκινες έχει γράψει τις δικές του προτάσεις στο chat.

Αφήνουμε τις κόκκινες κάρτες και πάμε στα γκολ. Βρήκα αρκετά κόμπο που μου άρεσαν αλλά τελικά θα ασχοληθώ με ένα παιχνίδι. Ποια είναι αυτά τα κόμπο; Τα ανέφερα χθες στο chat θα σας τα γράψω κι εδώ : Φράιμπουργκ – Ούνιον 1X+g/g , Μπάροου – Μόρκαμ Χ2+gg , Σααρμπρίκεν – Μόναχο Χ2+g/g , Έμεν – Τσβόλε Χ2+g/g , Ναντ – Μαρσέϊγ Χ2+g/g , Έουπεν – Οστάνδη Χ2+g/g.

Αυτή την 6αδά ξεχώρισα ενώ εγώ θα σταθώ στο παιχνίδι της Έουπεν με την Οστάνδη. Μπορείτε να δείτε τα υπόλοιπα και να πάρετε κάποια δυάδα άμα θέλετε ενώ για funbet ρίξτε και κανένα ψιλό στην 6άδα. Στο Βέλγιο λοιπόν περιμένω ένα ματς με αρκετά γκολ και θέαμα αφού οι δύο ομάδες είναι από αυτές που σκοράρουν αλλα και δέχονται γκολ. Είναι από τις ομάδες που συναντάς συχνά γκολ στα παιχνίδια τους ενώ και οι δύο έχουν έφεση στο να σκοράρουν στο 2ο ημίχρονο (το κρατάμε για το live αυτό).

Η Οστάνδη θέλει να κυνηγήσει το ματς για να μπει στα πλέι οφ και θεωρώ ότι τη δεδομένη στιγμή είναι πιο φορμαρισμένη από την Έουπεν και λογικά θα το πάρει το ματς. Ωστόσο την έχουμε δει πολλές φορές φέτος να βρίσκεται πίσω στο σκορ και να κυνηγάει την ανατροπή και μάλιστα να τα καταφέρνει αρκετές φορές (το έκανε στο τελευταίο ματς με την Γκενκ ενώ και στο κύπελλο ξανά αρχές του μήνα).

Αρκετά μπετ μπορεί να βγάλει κάποιος από την παραπάνω ανάλυση όπως το κόμπο που ανέφερα ή το 2 +g/g , ακόμη και το g/g ημιχρόνου (τα 4 τελευταία εκτός έδρας ημίχρονα της Οστάνδη ήτανε όλα 1-1 σκορ). Εγώ αυτό που θα κρατήσω  είναι να κερδίσει με ανατροπή η Οστάνδη (απλά την ανατροπή και όχι να δεχθεί πρώτη γκολ και να το γυρίσει γιατί παίζει να δούμε διπλή ανατροπή κάτι που έγινε και στο μεταξύ τους ματς το 2019).

Τέλος κρατάω και το anytime score 2-2 που μου αρέσει αφού το βλέπω κάπου στο 2-3,2-4 το ματς.

Πως  θα κινηθώ νομίζω ότι είναι ξεκάθαρο αφού θα ποντάρω τα δύο δυνατά μονά σε Έλτσε και Λάτσιο ενώ θα παίξω και την ανατροπή σκορ υπέρ της Οστάνδη. Θα βάλω και μία μονάδα στην σούπερ δυάδα με τα anytime score αφού τα ανέφερα και κλείσαμε. Αύριο νέα στήλη πάλι όπου έχει πάλι ωραία παιχνίδια στα μάτια μου.