Δυνατά σημεία σε μέτριο πρόγραμμα!

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε!

Μπήκαμε και στο Μάρτιο όπου μεσοβδόμαδα πέρασε μέτρια επιστρέφοντας ένα πολύ μικρό κέρδος ενώ γενικά θεωρώ ότι θα είναι ένας κομβικός μήνας για τη στήλη αν θέλω να στρίψει το πράμα. Γενικά ελπίζω να σας βρίσκω καλά και υγιείς καθώς είναι το πιο σημαντικό πράγμα παικταράδες μου.

Εγώ είμαι λίγο στα κάτω μου λόγω της απώλειας ενός πολύ καλού μου φίλου αλλά θα προσπαθήσω να είμαι παρών και ευδιάθετος όσο μπορώ στο chat (μην ξεχνάμε ότι πολλές φορές η παρέα σας αποτελεί γιατροσόφι για πολλά!).

Στα φρέσκα τώρα το πρόγραμμα σήμερα είναι μέτριο για εμένα. Το τελευταίο καιρό πάλευα με τη διαλογή ενώ σήμερα δε μπόρεσα να βρω παραπάνω από 5-6 σημεία που έχω ξεχωρίσει αν και τα δύο είναι αρκετά καλά θα έλεγα.

Θα υπάρχουν κι αυτές οι μέρες αφού το τελευταίο διάστημα πάμε με τις μηχανές στο κόκκινο. Πάμε λίγο να δούμε τι κράτησα από το σημερινό μενού.

Ξεκινάω από το πιο δυνατό σημείο σήμερα που είναι στα μάτια μου και αναφέρομαι στην κόκκινη κάρτα στο ματς της Μποαβίστα με την Φαμαλικάο. Παρόμοιο ματς με εκείνο του προηγούμενο Σαββάτου, όπου πιάσαμε την κόκκινη κάρτα, ανάμεσα σε δύο ομάδες που θα παλέψουν για τη παραμονή και είναι κομβικό παιχνίδι όπου αμφότερες θέλουν τη νίκη.

Δε περιμένω να δω επιθετικό ποδόσφαιρό με πολλά γκολ αλλά περιμένω ένα δυνατό παιχνίδι με  ‘’ξύλο’’ και αρκετές κάρτες. Στα δύο τελευταία παιχνίδια της Φαμαλικάο έχουμε δει την κόκκινη κάρτα  ενώ και η παράδοση των δύο ομάδων μου λέει ότι έχουμε 3 κόκκινες στα 3 παιχνίδια μεταξύ τους. H Μποαβίστα έχει 4 κόκκινες φέτος και 3 έχει η Φαμαλικάο ενώ στη σφυρίχτρα θα είναι ο Andre Nasciso ο οποίος φέτος είναι φορμαρισμένος έχοντας 48 κίτρινες και 4 κόκκινες σε 8 μόλις παιχνίδια.

Οπότε ποντάρουμε την κόκκινη κάρτα σε απόδοση 4 που βρίσκω και λίγο το κόμπο.

Περνάμε σε ένα άλλο παιχνίδι όπου θα ποντάρουμε ένα κόμπο . Το ματς ανάμεσα στην Αλμπαθέτε και την Λογκρονιές όπου η γηπεδούχος βρίσκεται στη τελευταία θέση της βαθμολογίας και θέλει οπωσδήποτε την νίκη απέναντι σε μια Λογκρονιές που έχει να κερδίσει από αρχές Γενάρη.

Θα είναι δυνατό ματς όπως τα κάνει όλα τα παιχνίδια της η Αλμπαθέτε όπου στα 3 τελευταία εντός έχει δει 3 κόκκινες κάρτες. Από την άλλη η Λογκρονιές φέτος έχει 2 κόκκινες κάρτες αλλά εκτός έδρας τα παιχνίδια της τα πάει στη δύναμη γι αυτό και ανεβαίνει κατά πολύ ο μέσος όρος σε κίτρινες (1,7 εντός και 2,7 εκτός). Σε όλα αυτά τα δεδομένα έρχεται ο Ισπανός ρέφερι (Iosu Apezteguia) που πραγματικά είναι μηχανή καρτών.

Φέτος έχει 15 εμφανίσεις και έχει δείξει 95 κίτρινες κάρτες και 12 κόκκινες. Απίθανο στατιστικό που δεν το συναντάς συχνά. Στα τελευταία του 3 ματς έχει δείξει 4 κόκκινες κάρτες και είναι φουλ φορμαρισμένος. Στην αρχή είπα να παίξω την κόκκινη κάρτα αλλά το μάξιμουμ που βρίσκω είναι κάτι 3αρια σαν απόδοση και δεν με καλύπτουν.

Οπότε βλέποντας λίγο τα στατιστικά είδα ότι οι ομάδες παίρνουν κάρτες στο ημίχρονο ενώ και ο ρέφερι έχει 2,5 μέσο όρο κάρτες στο ημίχρονο (και πως να μην έχει με τέτοια στατιστικά). Οπότε επέλεξα να κάνω ένα συνδυαστικό με όβερ 1,5 κάρτες ημίχρονο συν την κόκκινη που με πάει σε απόδοση 4 και με καλύπτει πλήρως αφού περιμένω αρκετές κίτρινες στο ματς από το ημίχρονο (στο bet request αυτό).

Αυτά τα δύο ήταν που μου άρεσαν πιο πολύ από την ημέρα. Από τα υπόλοιπα ματς τώρα είδα κάποια σημεία που θα σας τα αναφέρω. Στην Αγγλία σφυρίζει ο Μιχαλάκης μας στο ματς της Μπράιτον με τη Λέστερ (δεν έχει καταλογίσει πέναλτι 3 ματς τώρα από εκείνο το Λίβερπουλ – Σίτι που τον είχαμε ποντάρει πάλι) και αυτό το 6,5 να σκοράρει πέναλτι η Λέστερ μπορεί να αποτελέσει επιλογή.

Τα έχουμε πει για την ομάδα του Ρότζερς ότι κερδίζει πολλά πέναλτι και από την άλλη η Μπράιτον φέτος έχει δεχθεί 6 γκολ από την άσπρη βούλα. Ενώ από κόμπο και γκολ τρία παιχνίδια έχω ξεχωρίσει. Στη Σκωτία το 1+g/g στο ματς τη Χαρτς ,στην Σλοβακία το 1+g/g της Ζιλίνα ενώ στο Βέλγιο το g/g 2ου ημιχρόνου στο παιχνίδι της Μπέβερεν.

Αυτά ήταν όλα.

Δηλαδή 2 ματς για κάρτες (στραβοκοίταξα λίγο και το ματς της Λάτσιο κυρίως για το ειδικό να έχουν από 1 κάρτα σε κάθε ημίχρονο που δίνει ένα ωραίο 4αρι αλλά θα ήθελα έναν καλύτερο ρέφερι για κάρτες στο ημίχρονο) ,το ειδικό του πέναλτι στη Λέστερ και τρία κόμπο με γκολ . Συνολικά 6 σημεία.

Θα παίξω σίγουρα τα δύο που ανέφερα και μου άρεσαν πιο πολύ.

Τώρα σκέφτομαι τα υπόλοιπα για να κρατήσω κάτι ακόμη για παιχνίδι. Να πάω σε μια δυάδα με κόμπο ή να πάρω το ειδικό της Λέστερ και τέλος; To αποφάσισα! Θα χτυπήσω ακόμη μία φορά φέτος το πέναλτι της Λέστερ (το έχω κάνει ήδη 2-3 φορές και πλήρωσε τη μία ενώ και 3 ματς χωρίς πέναλτι για τον Oliver είναι αρκετά) και αφήνω τα κόμπο να τα δείτε εσείς.