138

Thassios

Παιχνίδι διημέρου! – UPDATE!

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα! Τελικά η ‘’κατάρα της κάρτας’’ συνεχίστηκε αφού και την Κυριακή χάσαμε τα δύο μπετ καρτών για μία κάρτα στο 2ο ημίχρονο αυτή τη φορά. Είναι από τις φορές που το θηρίο (ή τύχη για όποιον θέλει) σου δίνει μια γερή γροθιά στο στομάχι μέχρι να σε λυγίσει. Ευτυχώς που ο δάσκαλος  μας έχει προετοιμάσει για τέτοιες στιγμές αλλά και όλοι μαζί παρέα με εσάς κοιτάμε μπροστά και προσπαθούμε να μην μας βάλει από κάτω.

Συνεχίζω λοιπόν την μελέτη και τη καλή δουλειά που γίνεται εδώ στο Betsellers και ας ελπίσουμε να γυρίσει και λίγο η τύχη για εμένα.

Προχωράμε στα φρέσκα όπου να πω την αλήθεια δεν ξεχώρισα πάρα πολλά σημεία που να μου αρέσουν ώστε να ανεβάσω στήλη ποντάροντας μόνο σημερινά , οπότε θα πάω σε στήλη 2ημέρου και υπάρχει ένα μικρό ενδεχόμενο για update τη Πέμπτη.

Σήμερα ξεχωρίζει βέβαια το μεγάλο ντέρμπι στην Ιταλία όπου δεν θα ποντάρω κάτι. Το έχει ντέρμπι δεν σημαίνει ότι ορμάμε να παίξουμε κόκκινη και κίτρινες. Τα είπα και την Κυριακή με το ματς της Σεντ ετιέν όπου επιβεβαιώθηκα αφού στο ημίχρονο ήταν 0-2 το ματς (0-5 τελικό) και φυσικά δεν υπήρχε η απαιτούμενη ένταση ενός ντέρμπι. Έχουμε ποντάρει τις τελευταίες δύο εβδομάδες κόκκινη στο Λάτσιο – Ρόμα , Γιουβέντους – Ιντερ , Γιουβέντους – Νάπολι χωρίς να έχουμε επιτυχία.

Να ποντάρω τώρα κόκκινη σε απόδοση 3,5 σε ένα ντέρμπι που τα νούμερα μου λένε ότι έχουμε μόλις 1 κόκκινη κάρτα (σε ένα International Champions Cup το 2015) τα τελευταία 7 χρόνια;;..Δεν θα πάρω και ας βγούνε δέκα κόκκινες άμα θέλουν! Θα το βλέπουμε το παιχνίδι στο live και άμα είναι θα πράξουμε εκεί ανάλογα. Στα υπόλοιπα τώρα κοίταξα λίγο τις κάρτες , μιας που αναφέρουμε τις κάρτες , ίσως κρατήσω την απευθείας κόκκινη κάρτα στον αγώνα της Λέστερ με την Σαουθάμπτον όπου έχουμε καλή παράδοση ενώ μου κάνει εντύπωση ένα παίκτης της Σαουθάμπτον που μάλλον πορώνεται πολύ στα παιχνίδια με την Άρσεναλ αφού ο Jack Stevens στα τελευταία 5 ματς που έχει ξεκινήσει βασικός απέναντι στην Άρσεναλ έχει δεχτεί 2 κόκκινες και 2 κίτρινες κάρτες , το τελευταίο αυτό που παίξανε για το FA Cup πριν 3 μέρες.

Οπότε μόλις δούμε 11αδες θα δείτε μάλλον ένα update στον πίνακα προτάσεων που θα τον ποντάρουμε να πάρει κάρτα. Στα υπόλοιπα της Αγγλίας έχουμε το ντέρμπι ανάμεσα σε Κρίσταλ Πάλας και Γουέστ Χαμ αλλά έχουμε μόνο την μία ομάδα που ρίχνει ‘’ξύλο’’ αφού η Γουέστ Χαμ φέτος είναι η ομάδα με τις λιγότερες κίτρινες και καμία κόκκινη στο πρωτάθλημα και δε μπορώ να στηριχτώ σε μία ομάδα μόνο για να ποντάρω κάτι είτε σε κόκκινη είτε σε κάποιο καρτομπετ ενώ  θεωρώ ότι θα έχουμε δυνατό ματς στη Φούλαμ αλλά εδώ έχω τον πιο ακατάλληλο ρέφερι .

Στο Έβερτον  – Λέστερ θα κρατήσω το όβερ 1,5 κάρτες για κάθε ομάδα αφού διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο δικό μας Mike Dean με τις δύο ομάδες φέτος να έχουν καλό μέσο όρο καρτών ενώ και το παιχνίδι αναμένεται να έχει δυνατές μονομαχίες. Από τα υπόλοιπα πρωταθλήματα το μόνο που έχει αξία για εμένα είναι η κόκκινη κάρτα στο Βαλβάικ – Φορτούνα όπου βαθμολογία και παράδοση μπορούν να οδηγήσουν να ποντάρει κάποιος αυτό το 6,5 της κόκκινης που είναι μια ωραία απόδοση ενώ ο διαιτητής της αναμέτρησης κυρίως σφυρίζει στην 2η κατηγορία όπου φέτος έχει 2 κόκκινες σε 10 ματς.

Τέλος όπως σας ανέφερα θα υπάρξει ένα update μάλλον την Πέμπτη που έχω σταμπάρει ένα ματς για κόκκινη αλλά περιμένω να δω αποδόσεις και ρέφερι ενώ τώρα νωρίς μπορείτε να δείτε και το Ελληνικό ΟΦΗ – Αστέρας  που ο ρέφερι βγάζει κόκκινες πολύ συχνά και είναι από τους αγαπημένους του chat.

Από πέναλτι δεν θα ποντάρουμε κάτι μέσα στην εβδομάδα αφού δεν υπάρχει κάτι στατιστικά που να με οδηγεί εκεί και πάμε στην κατηγορία ‘’κόμπο’’ που υπάρχουν αρκετά ματς που έχω σημαδέψει.

Σας τα αναφέρω μία στα γρήγορα ενώ θα αναλύσω αυτά που θα κρατήσω εν τέλη για παιχνίδι : Αϊντχόφεν 2 + g/g , Μαλίν 2 + g/g , Πιτέρμπορο 1 + g/g , Νταντί 1 + g/g , Μπόλτον Χ2+ g/g , Τβέντε Χ2 + g/g  , Πάοκ Χ2 + άντερ 3,5 και τέλος 1 ημίχρονο Αλκμαάρ. Έχουμε συνολικά 8 επιλογές για το 3ήμερο και θα αρχίσω να αφαιρώ μέχρι να καταλήξω σε αυτά που μου αρέσουν πιο πολύ .

Αφήνω το ντέρμπι το Ελληνικό όπου το ματς μπορεί να πάει παντού αν και θεωρώ ότι ο Ολυμπιακός με την διαφορά που έχει αποκτήσει δεν θα τρελαθεί κιόλας αν το ματς είναι στην ισοπαλία προς τέλος ενώ ο Παοκ σίγουρα θα προσέξει τα νώτα και το άντερ 3,5 δεν νομίζω να χαλάσει. Μετά αφήνω και την Τβέντε την Πέμπτη όπου βλέπω τελευταία να χάνει λίγο τη φόρμα της.

Μένω με πέντε επιλογές. Θέλω να πέσω μίνιμουμ στις τέσσερις γι αυτό και αφήνω την Μπόλτον (το 2,60 είναι πολύ οριακό) αλλά και τη Πιτέρμπορο γιατί τελευταία η Μπρίστολ κάνει λίγα νερά στο σκοράρισμα (αν εξαιρέσουμε το ματς με Κρου). Οπότε έχουμε μείνει με 4 επιλογές. Στο Έμεν – Αϊντχόφεν έχουμε τη γηπεδούχο που είναι η χειρότερη ομάδα του πρωταθλήματος αλλά σκοράρει εντός συνέχεια ενώ από την άλλη η Αϊντχόφεν έχει δεχτεί γκολ και στα τελευταία 4 εκτός έδρας.

Εντάξει έχει κάποιες απουσίες η φιλοξενούμενη αλλά δε νομίζω να έχει κάποιο πρόβλημα αφού είναι ανώτερη κατά πολύ. Εδώ μου αρέσει πολύ και το σκορ 1-4 που έχει φέρει τα τελευταία 2 εντός η Έμεν αλλά και 1 εκτός η Αϊντχόφεν. Μετά στην Ολλανδία έχουμε την Αλκμαάρ που σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο αρκετά αντίθετα με την Ουτρέχτη που δέχεται σχεδόν γκολ πάντα στο 1ο ημίχρονο ενώ έχει χάσει στα 4/5 εκτός  έδρας τελευταία ημίχρονα.

Στο Βέλγιο η Μαλίν είναι σίγουρα σε καλύτερη κατάσταση από τη Μπέβερεν όπου παραμένει αήττητη στα τελευταία 6 εκτός έδρας ενώ έχει δεχθεί γκολ στα 5 από αυτά. Η Παράδοση βοηθάει των δύο ομάδων ενώ στο πρώτο γύρο είχαμε και ανατροπή υπέρ της Μπέβερεν σε ένα διπλό τότε που έδινε 6. Τέλος στην Σκωτία η Νταντί παραμένει αήττητη εντός έδρας ,αντίθετα με μια Έιρ που έχει μόλις μία νίκη εκτός, ενώ έχει δεχθεί γκολ και στα 3 τελευταία εντός.

Οπότε τώρα πάμε στη σούμα. Έχω κρατήσει την κόκκινη στο ματς της Σαουθάμπτον μαζί με το ειδικό του παίκτη , το καρτομπέτ στο ματς της Έβερτον και τις τέσσερις επιλογές που ανέφερα παραπάνω. Το σκέφτομαι λίγο. Εσείς μπορείτε  να κάνετε την χημεία σας. Θα μπορούσατε ας πούμε να πάτε σε ένα γιάνκι με τις ‘’κόμπο’’ επιλογές που ανέφερα και το ημίχρονο σε Αλκμαάρ .

Εγώ βλέποντας ότι δεν με θέλει και πολύ δεν θα ανοιχτώ τόσο σε μονάδες και λέω να πάω σε 2 δυάδες. Στο ένα τα δύο ολλανδικά και στο άλλο τα δύο κόμπο σε Σκωτία και Βέλγιο. Θα ρίξω και κατιτίς στην τετράδα. Στην Σαουθάμπτον θα αφήσω την κόκκινη κάρτα γιατί δεν έχω και τον καλύτερο ρεφ με πολύ χαμηλό μέσο όρο καρτών. Αφήνω ένα παραθυράκι για το ειδικό παίκτη.

Τέλος στο ματς της Έβερτον θα κάνω ένα bet builder. Σίγουρα το όβερ 1.5 κάρτες είναι καλό αλλά το 2,60 δεν είναι για μονό. Θα βάλω και το g/g σαν επιλογή που μου ανεβάζει την απόδοση στο 5 καθώς και οι δύο ομάδες βρίσκουν δίχτυα και η παράδοση δείχνει κάτι τέτοιο.

Έτσι θα κινηθούμε όλη την εβδομάδα. Με 2 δυάδες λοιπόν και τον μόνο της Έβερτον έχοντας σαν παραθυράκι το ειδικό του παίκτη στο ματς της Σαουθάμπτον αλλά και το ενδεχόμενο update την Πέμπτη.

Χαλαρά μέχρι να δούμε ότι στρώνει το πράμα.

*Μόλις ανακοινώθηκε ότι αναβλήθηκε το ματς της Νταντί για παγωμένο γήπεδο οπότε κρατάω την Μαλίν σε μονό αφού είναι η μεγαλύτερη απόδοση από τα άλλα δύο. Μπορεί κάποιος να πάει σε τρίξι άμα θέλει. Εγώ κρατάω την δυάδα με τα Ολλανδικά και μονό το Βέλγικο.

UPDATE!!

Καλησπέρα! Πάμε λίγο να ποντάρουμε μια σημερινή επιλογή από Γαλλία.

Στο Λυών – Μπορντό λοιπόν αναμένω ένα δυνατό παιχνίδι από τις δύο ομάδες και δεν περιμένω ένα τόσο εύκολο παιχνίδι για τη Λυών όσο αυτό με την Σεντ Ετιέν αφού η Μπορντό είναι καλά με τρεις σερί νίκες. Οι δύο ομάδες φέτος είναι από αυτές που δέχονται κάρτες και στα δύο ημίχρονα και η παράδοση λέει ότι έχουμε πάντα δυνατά παιχνίδια μεταξύ τους με αρκετές κίτρινες αλλά και 7 κόκκινες τα τελευταία 6-7 χρόνια.

Αυτό που θα ποντάρω στο ματς είναι να έχουμε πάνω από 1 κάρτα και στα δύο ημίχρονα κάτι που βρίσκω στο 3,20. Χθες η απόδοση ήταν στο 2,60 και δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο που ανέβηκε(γι αυτό και το ποντάρω τώρα) αφού ρέφερι της αναμέτρησης είναι ο Clement Turpin που φέτος έχει μέσο όρο 2 σε κάθε ημίχρονο σε ότι αφορά τις κάρτες (μην ξεχνάμε ότι είναι από τους λίγους ρέφερι μέσα στη σεζόν που έχουν δείξει 2 κόκκινες στο 1ο ημίχρονο , μία για κάθε ομάδα στο ματς Λιλ – Ρεν τον περασμένο Αύγουστο).

Με αυτά τα δεδομένα θα ποντάρω χαλαρά με 2 μονάδες το παραπάνω ειδικό ενώ μπορεί κάποιος να κάνει παιχνίδι και με κόκκινες κάτι που θα αφήσω για το live εγώ. Αύριο το πρωί νέα στήλη!